מהו הקשר בין תו וקו, ובין צליל וצורה? האם תווים מוזיקליים הם אותיות?

מוזיקה ופרטיטורות נדירות בשבתרבות בסימן שאלה


האירוע הקרוב בסדרת "שבתרבות" בגלריה סימן שאלה (?) שייערך בשבת ה-16 ביולי, יעסוק בקשר שבין הפרטיטורה (ספר תווים) למוזיקה, ובעיקר בפרטיטורות בלתי שגרתיות – פרטיטורות גרפיות, דיגיטליות ואחרות. האירוע ילווה בפתיחת תערוכת פרטיטורות מוזיקליות גרפיות, נדירות, מתוך אוסף הפרטיטורות של המלחין יהודה לוי והדפסים של טולי באומן. התערוכה תוצג בגלריה "סימן שאלה" במשך שבועיים. אירועי שבתרבות הם יוזמה של גלריה סימן שאלה (?) בקיבוץ עמיר ולייבל הספרים "הוצאה גלילית", במסגרתה נערכים מפגשים מתחומי תרבות ודעת שונים באווירה בלתי פורמלית. המפגש השני בסדרה יתקיים ביום שבת ה- 16/7/2016 בשעה 11:00 בגלריה ששוכנת בקיבוץ עמיר. תחת הכותרת "מתו לקו – מטמורפוזות בשפת התווי המוזיקלי", יערך פאנל בהשתתפות יאיר גרבוז, יהודה לויודידי פייר, במהלכו יוצגו נקודות מבט שונות בנוגע לאבולוציה של הפרטיטורה, והחוויה המוזיקלית והאומנותית.יהודה לוי, בוגר תואר ראשון בקומפוזיציה וניצוח מטעם האקדמיה למוזיקה בירושלים ובעל תואר אמן במוזיקה בת זמננו ובמוזיקה אלקטרונית מאוניברסיטת קליבלנד בארצות הברית, יסקור את התפתחות התווי וביטוייו בכתיבת המוזיקה המודרנית, תוך המחשת דוגמאות שהלחין שיבוצעו על ידי נגנים ממרכז קלור.
דידי פייר, מוזיקאי מתכנת, מפתח אלגוריתמים מוזיקליים וסביבות אינטראקטיביות שמחברות גוף, תנועה, סאונד ודימיוים בתוך חלל. למד קומפוזיציה בקונסרבטוריון המלכותי של האג בהולנד ופילוסופיה באוניברסיטת תל אביב, ערך והגיש את התכנית "המוזיקה במקום" בגלי צה"ל, חיבר מוזיקה מקורית עבור מייצגים ומייצבים שונים והיה בין מקימי המרכז למוזיקה אלקטרונית בתל אביב. פייר ידבר על תפיסתו את היצירה המוזיקלית כהיבריד שמחבר בין אלגוריתמים מבוססי אקראיות לבין הרצון, וידגים את הפרטיטורה הנושמת על מסך המחשב.

יאיר גרבוז, צייר, סופר ופובל יציסט, ידבר על ההיבט הרחב של שפת האמנות בראי הזמנים, ויתמקד באופן בו משתנה האמנות הפלסטית וכיצד האמנות מערערת את החוקים של עצמה ויוצרת חוקים חדשים.

הנחייה: אורנה ריין וחיים בלוצר מהוצאה גלילית.


שבתרבות 2: יום שבת, 16/7 בשעה 11:00, גלריה סימן שאלה (?), קיבוץ עמיר.
#שבת_תרבות #פרטיטורות #יאיר_גרבוז #דידי_פייר #יהודה_לוי #גלריה_סימן_שאלה
15 צפיות0 תגובות

הרשמו לניוזלטר

ותקבלו עדכונים לגבי מה חדש בהוצאה גלילית, קורסי כתיבה, ספרים חדשים, מבצעים ועוד

  • Facebook
  • Instagram

אודות הוצאה גלילית ב-35 מילים

 

עשרות מראיינים, כותבים, עורכים ומעצבים מעולים עומדים לרשותכם.

עם הוצאה גלילית תוכלו להוציא לאור את הספר עליו תמיד חלמתם, לכתוב את סיפור חייכם או את סיפורם של ההורים והסבים שלכם.  תוכלו להפוך אוצרות בלומים לספרים יפיפיים.